Сьогодні: субота, 21 вересня 2019  
ПошукПошук:

ОпитуванняОпитування

Чи схвалюєте Ви Мирний план Президента України?

Так (0%)


Ні (0%)


Є зауваження (0%)


Проголосувало: 0
Посилання
Офіційне Інтернет-представництво Президента України
Веб-портал органiв виконавчої влади України
Луганська обласна державна адміністрація

Попаснянська РДАДіяльність РДАЕкономіка
Сільське господарство

Участь в дводенному навчально-практичному семінарі

     23-24 березня 2017 р. в м. Дніпро відбувся навчально-практичний семінар на тему «Державна політика в галузі сільського господарства та сільських територій України. Застосування європейський підходів до розвитку сільських територій в українському контексті. Вивчення та поширення кращих практик в Україні». В семінарі прийняли участь представники Донецької, Харківської, Полтавської та Луганської областей. Від Попаснянського району взяла участь заступник начальника управління агропромислового розвитку Тетяна Синиця.

     Семінар організований за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України та проекту «Підтримка впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики в Україні», що фінансується Європейським Союзом.

     Мета заходу – навчання сучасним європейським підходам у галузі сільського господарства, посилення спроможності місцевих органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, територіальних громад та підприємців у розробці та впровадженні пілотних проектів з розвитку агрорекреаційних кластерів на базі сільськогосподарських кооперативів.

     Учасники семінару обговорили стратегії та концепції агропромислового  розвитку, створення передумов для впровадження європейських практик у сільське господарство на місцях, сприяння місцевим ініціативам. 

     Делегація відвідала СОК «Добробут Андріївки» до функцій якого входить збір молока у членів кооперативу де на власні очі побачили, що громадяни згуртувалися навколо спільної ідеї і на даний час успішно працюють.


 

 В районі розпочались весняно-польові роботи

В підприємствах району розпочато весняне підживлення рослин. На даний час підживлено 2275 га  що становить    30,5 % до прогнозу озимих з них 2242 га.  озимої пшениці та  33 га озимого ячменю.

     У 2017 році планується посіяти 2150 га ярих зернових культур, що на 456 га. більше ніж у 2016 році, з них ярої пшениці 250 га, ярого ячменю 1500 га, 400 га кукурудзи на зерно.

     Для проведення весняно-польових робіт сільськогосподарськими підприємствами накопичено 258 тон дизельного пального (80%), 46 тон бензину (79%). Готовність посівної та ґрунтообробної техніки складає 99 %.


 

Акція «Першоцвіт-2017»

     Щорічна традиційна акція «Першоцвіт» триватиме з лютого до червня.  Ця акція проводиться з метою охорони рідкісних видів рослин, які занесені до Червоної книги України та інших природоохоронних списків. Традиційно в заході візьмуть участь співробітники Держекоінспекції, Національної поліції, лісомисливських господарств, представники центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування а також засобів масової інформації та громадськість.

     За порушення Порядку придбання чи збуту рослин, які занесені до Червоної книги України, відповідно до ст. 881 Кодексу України про адміністративні правопорушення, штрафуватимуть на суму від 100 до 215 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 - 3655 грн). За порушення чи погіршення середовища зростання таких рослин, їх знищення або порушення умов вирощування у ботанічних садах, дендрологічних та зоологічних парках, що призвело до їх загибелі та пошкодження, відповідно до ст. 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення  передбачено штрафи від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого (340 - 510 грн) – для громадян та від тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого (510 - 850 грн) – для посадових осіб.

     Попаснянська райдержадміністрація звертається з проханням відмовитись від збирання та придбання рослин, які занесені до Червоної книги України. Не стимулюйте недобросовісних осіб, які протиправно реалізовують першоцвіти. Цим ви збережете природне надбання країни для майбутніх поколінь. Давайте охороняти навколишнє природне середовище  разом.


 

ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВО-ЦИВІЛЬНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ДЕПАРТАМЕНТ КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ,

ЗЕМЕЛЬНИХ ТА МАЙНОВИХ ВІДНОСИН ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПАМ’ЯТКА

 щодо надання в оренду земельних ділянок державної власності у комплексі з водними об’єктами на конкурентних засадах

(земельних торгах)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2017

 

І. Загальні положення

 

Надання в оренду земельних ділянок державної власності у комплексі з водними об’єктами на конкурентних засадах (земельних торгах) регулюється нормами Водного,Земельного та Податкового кодексів України, Законів України «Про оренду землі», «Про оцінку земель», «Про місцеві державні адміністрації», «Про військово-цивільні адміністрації»та інших законодавчих актів України.

Відповідно до статті 51 Водного кодексу України у користування на умовах оренди для рибогосподарських потреб, культурно-оздоровчих, лікувальних, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей, проведення науково-дослідних робіт можуть надаватися водосховища (крім водосховищ комплексного призначення), ставки, озера та замкнені природні водойми.

Водні об'єкти надаються у користування за договором оренди земель водного фонду на земельних торгах у комплексі із земельною ділянкою.

Договори оренди укладаються відповідно до Типового договору оренди водних об’єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.05.2013 № 420.

 Умови використання водних об'єктів, розмір орендної плати та строк дії договору оренди водних об'єктів визначаються у договорі оренди.

Розрахунок розміру орендної плати за надані в оренду водні об’єкти здійснюється відповідно до Методики визначення розміру плати в оренду водні об’єкти, затвердженої наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 28.05.2013 № 236.

Договори оренди водних об’єктів направляються на погодження до Державного агентства водних ресурсів України.

Водні об'єкти надаються у користування на умовах оренди органами, що здійснюють розпорядження земельними ділянками під водою (водним простором) згідно з повноваженнями, визначеними Земельним кодексом України (далі – Кодекс), відповідно до договору оренди, погодженого з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері водного господарства.

 

 

 

ІІ. Умови та порядок надання водних об’єктів на умовах оренди

 

Відповідно до статті 122 Земельного кодексу Україниорендодавцемземельних ділянок у комплексі з водними об’єктамина території Луганської області, розташованимиза межами населених пунктів є Луганська обласна державна адміністрація, в межах – сільські, селищні та міські ради.

Надання водних об'єктів у користування на умовах оренди здійснюється за наявності паспорта водного об'єкта. Наказом Міністерстваекології та природнихресурсівУкраїнивід 18.03.2013 № 99 затверджено Порядок розроблення паспорта водного об’єкта та його форма.Замовникомробітізрозроблення паспорта водного об’єкта є йогоорендодавець.

Продаж прав на земельніділянкидержавноївласності на конкурентних засадах у форміаукціонуздійснюється у порядку, встановленому главою21 Кодексу (стаття 134-139).

 

ІІІ. Порядок надання водних об’єктів на конкурентних засадах (земельних торгах)

 

З метою участі у земельних торгах фізичним та юридичним особам необхідно звернутися до облдержадміністрації, абосільських, селищних та міських радз відповідним клопотанням.

У клопотаннізазначаютьсяорієнтовнийрозмірземельноїділянки та їїцільовепризначення (зразок заяви додається). До клопотаннядодаютьсяграфічніматеріали, на якихзазначенобажанемісцерозташування та розмірземельноїділянки з вказанням назви та прив’язки до найближчого населеного пункту.

Для підготовки графічних матеріалів доцільно використовувати Публічну кадастрову карту України, яку розміщено на офіційному порталі Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру(електронна адреса: http://map.land.gov.ua/kadastrova-karta).

Вищезазначені клопотання опрацьовуються Департаментом комунальної власності, земельних та майнових відносин облдержадміністрації (далі – Департамент). Департаментом готуються запити до Департаментуекології таприроднихресурсівоблдержадміністрації, Головного управління ДФС у Луганській області, Головногоуправління Держгеокадастру у Луганськійобласті, Управлінняохорони, використанняі відтворенняводнихбіоресурсів тарегулюваннярибальства в Луганськійобласті, Луганськогообласногоуправлінняводнихресурсів для підготовки необхідної для організації торгів інформації та інформування заявника, який бажає взяти участь у земельних торгах.

Підготовлені Департаментом  матеріалирозглядаються на засіданні робочої групи з визначення земельних ділянок державної власності у комплексі з водними об’єктами, права на які виставляються на земельні торги, утвореної на підставі розпорядження керівника обласної військово-цивільної адміністрації – голови обласної державної адміністрації від 09.04.2015 № 131 (зі змінами).

Організатором земельних торгів є облдержадміністрація, яка забезпечує процедуру виготовлення, погодження та затвердження в установленому законодавством порядку паспортів водних об’єктів, документації із землеустрою, технічної документації із землеустрою з нормативної грошової оцінки земельних ділянок водного фонду, державну реєстрацію земельної ділянки та державну реєстрацію речового права на неї.

За результатами проведення земельних торгів укладається договір оренди земельної ділянки з учасником (переможцем) земельних торгів, який запропонував найвищу ціну плату за користування нею, зафіксовану в ході проведення земельних торгів.

Плата за користування земельною ділянкою, право користування якою набуто на торгах, а також сума витрат, здійснених організатором або виконавцем земельних торгів на підготовку лота до продажу, організацію та проведення земельних торгів, підлягають сплаті переможцем земельних торгів.

Земельні торги за лотом вважаються такими, що відбулися, після укладення договору оренди земельної ділянки у комплексі з водними об’єктами.

Для отримання відповідної консультації щодо порядку отримання в оренду водних об’єктів у комплексі з земельною ділянкою зацікавлені особи можуть звернутися до Департаменту комунальної власності, земельних та майнових відносин облдержадміністрації за адресою: м. Сєвєродонецьк, площа Перемоги, 2 (будівля «Імпульсу», 1-й поверх, кабінет № 109), тел. (06452) 2-55-77.

 

Бланк для юридичної особи

 

ЗРАЗОК ЗАЯВИ

ГоловіЛуганськоїобласноїдержавноїадміністрації – керівникуобласноївійсько-цивільноїадміністрації

ГАРБУЗУ Ю.Г.

 

(ПІБ замовника, ідентифікаційний номер)

_________________________________________________________________________________________________________                                                  (адреса, місцепроживання, телефон)

                                                                                 ___________________________________

                                                                                  __________________________________                                                                                           __________________________________

 

ЗАЯВА

Прошу надати в оренду строком на ___________ років водний об’єкт загальною площею _____________ га (у тому числі площа водного дзеркала __________ га, площа захисної смуги __________ га), який розташований за межами населеного пункту на території ______________________ ради ____________________ району Луганської області.

Даний водний об’єкт буде використовуватись для ____________________________________________________________________.

(мета використання)

 

 

___________________            _________________             __________________________

               Дата                                         підпис                                                ПІБ

 

 

Додаток: графічні матеріали (масштаб М: 25000, М: 50000), на яких зазначено бажане місце розташування та розмір земельної ділянки з вказанням назви та прив’язки до найближчого населеного пункту

 

 

Печатка для юридичної особи

 

 

ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВО-ЦИВІЛЬНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ДЕПАРТАМЕНТ КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ,

ЗЕМЕЛЬНИХ ТА МАЙНОВИХ ВІДНОСИН ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПАМ’ЯТКА

 щодо надання в оренду земельних ділянок державної власності у комплексі з водними об’єктами на конкурентних засадах

(земельних торгах)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2017

 

І. Загальні положення

 

Надання в оренду земельних ділянок державної власності у комплексі з водними об’єктами на конкурентних засадах (земельних торгах) регулюється нормами Водного,Земельного та Податкового кодексів України, Законів України «Про оренду землі», «Про оцінку земель», «Про місцеві державні адміністрації», «Про військово-цивільні адміністрації»та інших законодавчих актів України.

Відповідно до статті 51 Водного кодексу України у користування на умовах оренди для рибогосподарських потреб, культурно-оздоровчих, лікувальних, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей, проведення науково-дослідних робіт можуть надаватися водосховища (крім водосховищ комплексного призначення), ставки, озера та замкнені природні водойми.

Водні об'єкти надаються у користування за договором оренди земель водного фонду на земельних торгах у комплексі із земельною ділянкою.

Договори оренди укладаються відповідно до Типового договору оренди водних об’єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.05.2013 № 420.

 Умови використання водних об'єктів, розмір орендної плати та строк дії договору оренди водних об'єктів визначаються у договорі оренди.

Розрахунок розміру орендної плати за надані в оренду водні об’єкти здійснюється відповідно до Методики визначення розміру плати в оренду водні об’єкти, затвердженої наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 28.05.2013 № 236.

Договори оренди водних об’єктів направляються на погодження до Державного агентства водних ресурсів України.

Водні об'єкти надаються у користування на умовах оренди органами, що здійснюють розпорядження земельними ділянками під водою (водним простором) згідно з повноваженнями, визначеними Земельним кодексом України (далі – Кодекс), відповідно до договору оренди, погодженого з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері водного господарства.

 

 

 

ІІ. Умови та порядок надання водних об’єктів на умовах оренди

 

Відповідно до статті 122 Земельного кодексу Україниорендодавцемземельних ділянок у комплексі з водними об’єктамина території Луганської області, розташованимиза межами населених пунктів є Луганська обласна державна адміністрація, в межах – сільські, селищні та міські ради.

Надання водних об'єктів у користування на умовах оренди здійснюється за наявності паспорта водного об'єкта. Наказом Міністерстваекології та природнихресурсівУкраїнивід 18.03.2013 № 99 затверджено Порядок розроблення паспорта водного об’єкта та його форма.Замовникомробітізрозроблення паспорта водного об’єкта є йогоорендодавець.

Продаж прав на земельніділянкидержавноївласності на конкурентних засадах у форміаукціонуздійснюється у порядку, встановленому главою21 Кодексу (стаття 134-139).

 

ІІІ. Порядок надання водних об’єктів на конкурентних засадах (земельних торгах)

 

З метою участі у земельних торгах фізичним та юридичним особам необхідно звернутися до облдержадміністрації, абосільських, селищних та міських радз відповідним клопотанням.

У клопотаннізазначаютьсяорієнтовнийрозмірземельноїділянки та їїцільовепризначення (зразок заяви додається). До клопотаннядодаютьсяграфічніматеріали, на якихзазначенобажанемісцерозташування та розмірземельноїділянки з вказанням назви та прив’язки до найближчого населеного пункту.

Для підготовки графічних матеріалів доцільно використовувати Публічну кадастрову карту України, яку розміщено на офіційному порталі Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру(електронна адреса: http://map.land.gov.ua/kadastrova-karta).

Вищезазначені клопотання опрацьовуються Департаментом комунальної власності, земельних та майнових відносин облдержадміністрації (далі – Департамент). Департаментом готуються запити до Департаментуекології таприроднихресурсівоблдержадміністрації, Головного управління ДФС у Луганській області, Головногоуправління Держгеокадастру у Луганськійобласті, Управлінняохорони, використанняі відтворенняводнихбіоресурсів тарегулюваннярибальства в Луганськійобласті, Луганськогообласногоуправлінняводнихресурсів для підготовки необхідної для організації торгів інформації та інформування заявника, який бажає взяти участь у земельних торгах.

Підготовлені Департаментом  матеріалирозглядаються на засіданні робочої групи з визначення земельних ділянок державної власності у комплексі з водними об’єктами, права на які виставляються на земельні торги, утвореної на підставі розпорядження керівника обласної військово-цивільної адміністрації – голови обласної державної адміністрації від 09.04.2015 № 131 (зі змінами).

Організатором земельних торгів є облдержадміністрація, яка забезпечує процедуру виготовлення, погодження та затвердження в установленому законодавством порядку паспортів водних об’єктів, документації із землеустрою, технічної документації із землеустрою з нормативної грошової оцінки земельних ділянок водного фонду, державну реєстрацію земельної ділянки та державну реєстрацію речового права на неї.

За результатами проведення земельних торгів укладається договір оренди земельної ділянки з учасником (переможцем) земельних торгів, який запропонував найвищу ціну плату за користування нею, зафіксовану в ході проведення земельних торгів.

Плата за користування земельною ділянкою, право користування якою набуто на торгах, а також сума витрат, здійснених організатором або виконавцем земельних торгів на підготовку лота до продажу, організацію та проведення земельних торгів, підлягають сплаті переможцем земельних торгів.

Земельні торги за лотом вважаються такими, що відбулися, після укладення договору оренди земельної ділянки у комплексі з водними об’єктами.

Для отримання відповідної консультації щодо порядку отримання в оренду водних об’єктів у комплексі з земельною ділянкою зацікавлені особи можуть звернутися до Департаменту комунальної власності, земельних та майнових відносин облдержадміністрації за адресою: м. Сєвєродонецьк, площа Перемоги, 2 (будівля «Імпульсу», 1-й поверх, кабінет № 109), тел. (06452) 2-55-77.

 

Бланк для юридичної особи

 

ЗРАЗОК ЗАЯВИ

ГоловіЛуганськоїобласноїдержавноїадміністрації – керівникуобласноївійсько-цивільноїадміністрації

ГАРБУЗУ Ю.Г.

 

(ПІБ замовника, ідентифікаційний номер)

_________________________________________________________________________________________________________                                                  (адреса, місцепроживання, телефон)

                                                                                 ___________________________________

                                                                                  __________________________________                                                                                           __________________________________

 

ЗАЯВА

Прошу надати в оренду строком на ___________ років водний об’єкт загальною площею _____________ га (у тому числі площа водного дзеркала __________ га, площа захисної смуги __________ га), який розташований за межами населеного пункту на території ______________________ ради ____________________ району Луганської області.

Даний водний об’єкт буде використовуватись для ____________________________________________________________________.

(мета використання)

 

 

___________________            _________________             __________________________

               Дата                                         підпис                                                ПІБ

 

 

Додаток: графічні матеріали (масштаб М: 25000, М: 50000), на яких зазначено бажане місце розташування та розмір земельної ділянки з вказанням назви та прив’язки до найближчого населеного пункту

 

 

Печатка для юридичної особи

 

 

Держгеокадастр повідомляє про значення коефіцієнту індексації нормативної грошової оцінки земель за 2016 рік

 

     Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру на виконання пункту 289.3 статті 289 Податкового кодексу України повідомляє.

     За інформацією Державної служби статистики України, індекс споживчих цін за 2016 рік становив 112,4%.

     Відповідно до пункту 8 підрозділу 6 Перехідних положень Податкового кодексу України (в редакції Закону України від 20.12.2016  № 1791 – VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році») встановлено, що індекс споживчих цін за 2016 рік, що використовується для визначення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель, застосовується із значенням: для сільськогосподарських угідь (ріллі, багаторічних насаджень, сіножатей, пасовищ та перелогів) – 100 відсотків; для земель несільськогосподарського призначення – 106 відсотків.

     Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель. Коефіцієнти індексації нормативної грошової оцінки земель становлять: 1996 рік – 1,703, 1997 рік – 1,059, 1998 рік – 1,006, 1999 рік – 1,127, 2000 рік – 1,182, 2001 рік – 1,02, 2005 рік – 1,035, 2007 рік – 1,028, 2008 рік – 1,152, 2009 рік – 1,059, 2010 рік – 1,0, 2011 рік – 1,0, 2012 рік – 1,0, 2013 рік – 1,0, 2014 рік – 1,249, 2015 рік – 1,433 (крім сільськогосподарських угідь) та 1,2 для сільськогосподарських угідь (рілля, перелоги, сіножаті, пасовища, багаторічні насадження). Нормативна грошова оцінка земель за 2002, 2003, 2004 та 2006 роки не індексувалася.

     Значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь (ріллі, багаторічних насаджень, сіножатей, пасовищ та перелогів) за 2016 рік становить 1,0, для земель несільськогосподарського призначення – 1,06.


 

 

Проект USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку»

 

 Проект USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку» («Агросільрозвиток»), що здійснюється компанією «Кімонікс Інтернешнл Інк»., оголошує про початок надання грантів у межах свого Фонду стратегічних інвестицій згідно з Річним програмним запитом (APS) №01. Запрошуємо зацікавлені підприємства надсилати концепції проектів для інвестування діяльності, спрямованої на збільшення доданої вартості у плодоовочевому та м’ясомолочному секторах, впровадження нових технологій переробки та післяврожайної обробки продукції, впровадження міжнародних стандартів якості та безпечності сільськогосподарської продукції, розширення ринків її збуту.

Гранти за цією програмою надаватимуться:

  • малим і середнім підприємствам – виробникам сільськогосподарської продукції (МСП);
  • сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам (СОК) та їх об’єднанням;
  • малим і середнім підприємствам (МСП) в сфері агропромислового сектору (переробка, логістика, збут, тощо);
  • галузевим сільськогосподарським асоціаціям

Загальною метою цієї програми грантів є розширення ринків збуту та збільшення доданої вартості продукції МСП та сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. Проект насамперед підтримає такі пропозиції, які слугуватимуть моделями найкращої практики для реплікації та розширення в майбутньому.

 

Конкретні цілі програми включають:
1) заохочення інвестицій у нові технології, модернізацію інфраструктури (післяврожайної діяльності, первинної переробки, зберігання, пакування, сушіння, засолювання, консервування, тощо);
2) удосконалення холодного ланцюга/логістики з метою зменшення втрат після збору врожаю;
3) заохочення інвестицій МСП у розробку нових продуктів, удосконалення процесів/системи збуту, тощо відповідно до вимог ринку;
4) впровадження міжнародних стандартів якості та безпечності сільськогосподарської продукції (стандарти Global GAP, HACCP, інші);
5) створення нових та/або розширення напрямків діяльності діючих сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів;
6) створення нових робочих місць та підвищення продуктивності праці.

 

Очікувані результати/ індикатори виконання програми:

Кожен грант повинен безпосередньо сприяти і забезпечити досягнення принаймні чотирьох з п’яти зазначених нижче результатів:
1) впровадження нових технологій виробництва, переробки та післяврожайної обробки сільськогосподарської продукції та, як результат, підвищення продуктивності щонайменше на 15%;
2) збільшення частки продукції, що реалізується на організованих ринках, у секторі овочів та фруктів на 5%, молока на 10%, м’яса на 3%;
3) впровадження міжнародних стандартів якості та безпечності сільськогосподарської продукції та забезпечення не менше ніж 50% збуту продукції за міжнародними стандартами;
4) залучення додаткових інвестицій (власні кошти; зовнішні інвестиції; кошти програм державної підтримки та місцевих бюджетів; донорського співфінасування, крім коштів USAID), лізингу або кредитів для придбання нового технологічного обладнання та модернізації свого виробництва у розмірі не менше суми гранту;
5) створення не менше одного нового робочого місця на 10 працюючих, з яких щонайменше половина будепередбачена для працевлаштування жінок та/або представників вразливих груп (тобто груп людей, які наражаються на більш високий ризик бідності та соціальної ізоляції, ніж населення в цілому, таких як етнічні і сексуальні меншини, внутрішньо переміщені особи, інваліди, бездомні, особи, що намагаються подолати зловживання забороненими речовинами. Всі зазначені особи часто стикаються із труднощами, такими як низький рівень освіти, безробіття або зайнятість, що не відповідає рівню кваліфікації, які можуть призвести до ще більшого соціального виключення).

Проект «Агросільрозвиток» планує надати протягом 2017 року приблизно 30 млн. гривень в рамках цього Річного програмного запиту (APS) через 25 запланованих грантів. Очікується, що сума кожної грантової угоди може коливатися в межах від 650 тис. грн. до 3 млн. грн., але кінцева сума залежатиме від грантової діяльності та остаточних переговорів і може виходити за межі цього діапазону. Очікується, що термін дії будь-якої грантової угоди за даним запитом не перевищуватиме 12 місяців.
Приблизна дата початку грантової діяльності за даним запитом – 20 березня 2017 року. Тип гранту буде визначений у процесі переговорів.

 

Проект «Агросільрозвиток» планує проводити оцінку та відбір концепцій проектів для надання грантів у декілька прийомів протягом 2017 року.
Концепції грантових проектів для розгляду в першому раунді мають бути подані не пізніше 17.00 за місцевим часом 20 лютого 2017 року. Для участі у наступних раундах заявки можуть подаватись упродовж всього 2017 року та розглядатимуться по мірі надходження.

Усі питання щодо цього оголошення просимо надсилати Дмитру Бєлону, менеджеру грантів, на електронну адресу: grants@ukraineards.com. На прохання заявників проект USAID «Агросільрозвиток» допомагатиме заявникам зрозуміти процедуру подання заявок і може надати консультацію щодо підготовки заявки.

Вимоги до реципієнтів, цільові ланцюжки доданої вартості та географічні зони, у підтримці яких найбільше зацікавлений проект, процедуру подання заявки, критерії відбору та іншу важливу інформацію про цю грантову програму проекту USAID «Агросільрозвиток» дивіться у Річному програмному запиті №.01.

Для того, щоб дати відповідь на запитання потенційних отримувачів грантів, проект USAID «Агросільрозвиток» час від часу проводитиме семінари, де пояснюватиме процедури і вимоги проекту щодо підготовки заявки і реалізації грантів. Перший семінар планується провести в лютому 2017 р. Точну дату буде повідомлено додатково через ті самі інтернет-сторінки, на яких розміщений цей Річний програмний запит. Семінари проводитимуться у офісі проекту USAID «Агросільрозвиток», або, на запит учасників конкурсу, в іншому регіоні чи дистанційно – у формі веб- або скайп конференції.

Зацікавлені заявники, які відповідають критеріям прийнятності (див. Розділ ІІІ Річного програмного запиту) та бажають взяти участь у семінарі, повинні підтвердити свою присутність, надіславши прізвище, ім’я та по-батькові учасника і назву організації на адресу grants@ukraineards.com. Присутньою на семінарі може бути лише одна особа від кожної організації.

2 лютого – Всесвітній день охорони водно-болотних угідь

 

     Щорічно 2 лютого відзначається Всесвітній день охорони водно-болотних угідь країнами світу – учасниками Рамсарської конвенції. Цей день був заснований за рішенням ЮНЕСКО 1971 року у зв’язку з підписанням в Іранському місті Рамсар.  Конвенція отримала назву «Рамсарської».

     Учасниками Рамсарської конвенції є 169 держави, на території яких розташовано 2247 водно-болотних угідь загальною площею 215,051 млн. га.

     В Україні до переліку територій, що їх охороняють згідно з Рамсарською конвенцією, входять 37 водно-болотних угідь міжнародного значення загальною площею біля  770,545 тис. га.

     У 2017 році за пропозицією Секретаріату Рамсарської конвенції Всесвітній день водно-болотних угідь відзначається під девізом «Водно-болотні угіддя для зменшення впливу стихійних лих».

     Доведено, що водно-болотні угіддя відіграють значну роль у зменшенні впливу таких екстремальних погодних явищ як повені та посухи. Водно-болотні угіддя діють як природні водосховища – акумулюючи і зберігаючи дощові та талі води вони запобігають повеням. Протягом посушливих періодів водно-болотні угіддя віддають воду тим самим затримуючи початок посухи.

     Проте, переважна більшість людей не знають про корисні властивості водно – болотних угідь. Зазвичай люди бачать лише заболочену місцевість, яку бажано трансформувати у щось «корисне», осушити, засадити лісом, добувати торф чи перетворити болота на поля. Вчені підрахували, що з 1900 року 64% водно-болотних угідь зникли через діяльність людини.

     У 2017 році Рамсарський Секретаріат закликає пам’ятати про те, що:

- водно-болотні угіддя є природним засобом безпеки для допомоги нам у протидії екстремальним погодним явищам;

- відповідне управління водно болотними угіддями надає місцевим громадам можливості протидії стихійним лихам та швидкого відновлення;

- необхідно вживати заходи для охорони та пропаганди сталого використання водно-болотних угідь.

     Реалізація на практиці пріоритетів щодо збереження та сталого використання водно-болотних угідь можлива лише за умов об’єднання зусиль усіх державних та недержавних установ та організацій, всього населення країни.


 

Інформація стану справ в агропромисловому комплексі в Попаснянському районі станом на 26.01.2017 року.

 

  На 31.01.2017 року господарствами району закуплено 736 тон мінеральних добрив або 56,6 % до плану.

На території району одне сільськогосподарське підприємство, яке займається  тваринництвом. Станом на 31.01.2017 року поголів'я ВРХ  складає  62 голови, в тому числі 38 корів.

У 2016 році укладено 2351 договорів оренди на земельні ділянки(паї), станом на 31.01.2017 року за договорами виплачено 9530,5 тис.грн. або 99,9 %


 

Інформація стану справ в агропромисловому комплексі в Попаснянському районі станом на 30.01.2017 року.

На 30.01.2017 року господарствами району закуплено 736 тон мінеральних добрив або 56,6 % до плану.

На території району одне сільськогосподарське підприємство, яке займається  тваринництвом. Станом на 30.01.2017 року поголів*я ВРХ  складає  62 голови, в тому числі 38 корів.

У 2016 році укладено 2351 договорів оренди на земельні ділянки(паї), станом на 26.01.2017 року за договорами виплачено 9530,5 тис.грн. або 99,9 %

Заборгованість по заробітній платі в агроформуваннях  району відсутня.

До керівників сільгосппідприємств району була доведена інформація з залучення інвестиційних коштів міжнародних донорських організацій, але заявок від господарств щодо співробітництва з міжнародними організаціями до управління не надходило. 


 

Жнива 2016 тривають. 

 

 

     Станом на 19 липня господарствами району скошено та обмолочено - 3710 га ранніх зернових культур, що складає 40% до загальної площі. Намолочено – 11984 т зерна, врожайність склала – 32,3 ц/га. В тому числі озимої пшениці скошено – 3610 га (45% до загальної площі), валовий збір зерна склав – 11762 т, при врожайності – 32,6 ц/га.


 

Жнива 2016 

 

Збір врожаю – найважливіший етап усього технологічного процесу вирощування зернових культур. Головна задача жнив поточного року -  зібрати вирощене зерно в оптимальні строки без втрат , зберегти його насіннєві та продовольчі якості.

На даний час збирання врожаю розпочалося в повному обсязі, приступили всі господарства району. Станом на 13 липня скошено та обмолочено 1318 га ранніх зернових культур, намолочено – 4428 т зерна, врожайність склала – 33,6 ц/га.


 

Міжнародний день біорізноманіття

     Щороку, 22 травня світ відзначає Міжнародний день біорізноманіття, проголошений Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних націй у 2000 році на честь прийняття 22 травня 1992 року Конвенції про біорізноманіття.

     Займая менше 6% площі Європи, Україна має приблизно 35 %  біорізнаманіття, завдяки розташуванню її території на перехресті багатьох природних зон, шляхів міграції представників тваринного та рослинного світу.

     Біорізноманіття України нараховує більше 70 тис. видів, а саме;

- флора – більше 27 тис. видів;

- фауна – більше 45 тис. видів.

     Біорізноманіття України включає немало рідкісних, реліктових та ендемічних видів. Нажаль, зростаюче антропогенне навантаження продовжує негативно впливати на стан популяцій рослин та тварин. Найзначнішим на сьогодні є скорочення ареалів існування. Сільське господарство, пасовищні землі і урбанізація подрібнюють і руйнують природне місце існування сухопутних тварин. Проблемою залишається і забруднення навколишнього середовища. Надзвичайно небезпечні невидимі пестициди, промислові отрутохімікати роблять малопридатними для життя річки, руйнують харчові ланцюги. Водні потоки, забруднені добривами і каналізаційними стоками призводять до спустошення морських природних зон. Все більша кількість видів потребує захисту та відновлення.

     В цілому можна виділити два шляхи відновлення біорізнаманіття:

- перший – природний, коли відбувається саморегуляція чисельності видів у природі через пристосування їх до трансформованих людиною ландшафтів,

- другий – штучний, який здійснюється людиною з застосуванням різних методів, а саме:

- створення природно-заповідних об’єктів та розбудова екологічної мережі;

- контролююча функція держави;

- громадський контроль;

- еколого-просвітницька робота.

     З метою збільшення природно-заповідних територій та захисту біорізноманіття в Попаснянському районі розроблена та затверджена районна цільова програма розвитку екологічної мережі Попаснянського району на 2011-2020 роки. Затверджена схема екологічної мережі Попаснянського району. Проводяться відповідні заходи щодо збільшення природно-заповідних територій, охорони та збереження навколишнього природного середовища.

     Напередодні Міжнародного дня біорізноманіття райдержадміністрація звертається до мешканців Попаснянського району та ЗАКЛИКАЄ!

     Не порушувати природоохоронне законодавство, не забруднювати навколишнє-природне середовище, з повагою та любов’ю ставитися до рідної землі.


 

До Всесвітнього дня охорони праці.

 

      В рамках підготовки до Всесвітнього дня охорони праці в поточному році під девізом «Стрес на робочому місці: колективний виклик», з метою звернення уваги керівників сільгосппідприємств до питань охорони праці, профілактики виробничого травматизму,  а також проведення конкретних профілактичних заходів, спрямованих на запобігання стресів та їх потенційним наслідкам на робочому місці, управлінням АПР райдержадміністрації було розроблено план заходів,  яким передбачено проведення на районному рівні комплексу акцій. За сприянням відділення Фонду страхування від нещасних випадків на виробництві та профілактики профзахворювань у Попаснянському районі в сільгосппідприємствах були проведені заходи в рамках тижня охорони праці, метою яких була пропаганда безпечних умов праці, участь в міжнародному русі за безпечну працю, попередження нещасних випадків і профзахворювань на виробництві, підвищення рівня безпеки та умов праці.

      Слід відзначити, що більшість керівників сільгосппідприємств, а саме:  Гончаренко С.М.(ТОВ «Стан»),  Шпиталенко В.В. (ф/г «Віктор»), Безрук А.І. (ф/г «Біта»),  Пасевич С.Ю.(ф/г «Світанок»)  та інші сумлінно поставились до проведення тижня охорони праці, питань профілактики, попередження та реабілітації наслідків психоемоційного стресу.

      В ході запланованих на цих підприємствах заходів були проведені круглі столи, семінари-наради, конкурси на краще робоче місце та інші заходи. Таким чином, передбачалося під час господарської діяльності зменшити ризик наростання наслідків стресів, від яких страждають працівники, що отримують їх на робочому місці та за межами підприємства.

      Проведення тижня охорони праці,  як в агропромисловому комплексі, так і на інших підприємствах району, було висвітлено в засобах масової інформації.


 

На полях району

 

Весняно-польові роботи в агроформуваннях розпочинаються з підживлення озимини азотними добривами, що є обов’язковим прийомом в системі догляду за озимими культурами. Правильна система добрив сприяє підвищенню родючості ґрунтів, зростанню врожайності та поліпшення якості сільськогосподарської продукції.

Станом на 06 квітня поточного року сільгосппідприємствами району підживлено 6550 га озимих культур, в тому числі 6500 га озимої пшениці та 50 га озимого ячменю.  Було придбано 1909 т  мінеральних добрив, а саме: 1248 т аміачної селітри, 132 т нітроамофоски та 420 т карбомідно-аміачної суміші та 109 т складних азотовмісних добрив.

У доброму стані знаходиться – 33% (2,7 тис. га) посівів до загальної площі отриманих сходів озимих культур, у задовільному стані  - 47% (3,9 тис. га) посівів озимих культур, слабкі та зріджені посіви складають – 20% (1,7 тис. га).

На даний час здійснюється підготовка ґрунту до посіву ярих зернових культур, культивація проведена на площі – 1100 га, забороновано – 600 га.

Для посіву ярого клину насіннєвим матеріалом підприємства забезпечені у достатньому обсязі.