Сьогодні: субота, 21 вересня 2019  
ПошукПошук:

ОпитуванняОпитування

Чи схвалюєте Ви Мирний план Президента України?

Так (0%)


Ні (0%)


Є зауваження (0%)


Проголосувало: 0
Посилання
Офіційне Інтернет-представництво Президента України
Веб-портал органiв виконавчої влади України
Луганська обласна державна адміністрація

Попаснянська РДАДіяльність РДАЕкономіка
Енергозбереження

ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

 Сьогодні Україна стоїть на шляху енергозбереження та енергоефективності. Тому питання енергоефективного транспорту, скорочення викидів С02 набуває актуальності.

Традиційний транспорт став великим джерелом забруднення повітря у містах, особливо у містах-мільйонниках. Прийшов час розвивати напрямок транспорту, що працює на електриці. Такий транспорт значно екологічніший в порівнянні з тим, що працює на традиційному паливі і, головне, він менш енерговитратний.

Крім того, Національним планом дій з енергоефективності на період до 2020 року, затвердженим розпорядженням Кабінету Міністрів України від 25.11.2015 № 1228-р, передбачено, зокрема, збільшення частки використання електричного транспорту з підвищеними показниками ефективності витрат енергії.

З метою популяризації екологічних видів транспорту 7-9 квітня 2017 року в Києві, у ВЦ "КиївЕкспоПлаза" за адресою вул. Салютна, 2-Б, відбудеться друга міжнародна виставка електромобілів та гібридів PLUG-IN UKRAINE.

 Експозиція виставки представить електромобілі, електробуси; гібриди; електромотоцикли, мопеди, велосипеди, скутери; зарядні станції.

Організатор заходу - виставкова компанія "Євроіндекс".

Офіційна підтримка - Міністерство інфраструктури України, Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України.

Враховуючи актуальність тематики заходу, запрошуємо суб’єктів господарювання  взяти участь у роботі виставки електромобілів та гібридів PLUG-IN UKRAINE.

Участь у заході 7 квітня 2017 року - безкоштовна.

Для участі у заході необхідно зареєструватись, заповнивши анкету,  яка додається.

Прохання в термін до 5 квітня  подати анкету на ел. адресу: pilipenko@eindex.kiev.ua

 

                                                                          АНКЕТА

       на відвідування виставки PLUG-IN Ukraine 7 9 квітня, Київ, ИЦ «Київ\Експо\Плаза»

Назва установи

 

Адреса

 

Контактний тел./факс

 

П.І.Б. відповідальної особи

 

Контактний тел. відповідальної особи

 

E-mail

 

 

 

ДЕРЖАВНЕ  АГЕНТСТВО  З  ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ  ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ  УКРАЇНИ

Енергонезалежність та економічне зростання країни - на сьогодні ключові питання розвитку нашої Держави і добробуту кожного громадянина. Широке впровадження енергоефективних заходів у різних сферах економіки та злагоджені дії влади, бізнесу та громадськості у цьому напрямку дозволять не лише пожвавити економіку країни, надати поштовх для розвитку малого та середнього бізнесу, створити нові робочі місця, забезпечити додаткові надходження до бюджетів усіх рівнів, а й в найближчому майбутньому досягти енергетичної незалежності України.

З метою налагодження діалогу між владою, бізнесом та громадськістю 11-13 квітня 2017 року у виставковому центрі "КиївЕкспоПлаза" (м. Київ, вул. Салютна, 2-Б) відбудеться четверта національна виставка-форум "Незалежна теплоенергетика".

Організатор заходу - виставкова компанія "Євроіндекс".

Офіційна підтримка - Держенергоєфективності.

Експозиція виставки представить  обладнання — твердопаливні котли і модульні теплопункти, теплові насоси, геліоколектори; тверде біопаливо та обладнання для його виробництва; сучасні технології та матеріали для термомодернізації і термосанації будівель.

Виставку супроводжуватиме форум, який включає 3 тематичні дні: Енергоефективні рішення для нежитлового фонду; Біоенергетичний День; Енергоефективні рішення для житлового фонду:    ОСББ і приватних домогосподарств. Ознайомитись з детальною програмою можна на сайті: www.t-energy.com.ua.

Враховуючи актуальність тематики заходу, запрошуємо керівників та фахівців обласних і районних державних адміністрацій, мерів міст, а також керівників комунальних підприємств взяти участь у роботі виставки-форуму "Незалежна теплоенергетика".

Участь у заході - безкоштовна.

Заходи з енергоефективності та енергозбереження реалізовані протягом 2016 року

Основними напрямками програми енергозбереження на території району є оснащення бюджетних установ та підприємств житлово-комунального господарства приладами обліку енергоносіїв, капітальними ремонтами бюджетних установ (заміна вікон, дверей, ремонт покрівлі, утеплення фасадів).

         Протягом 2016 року підприємствами району реалізовано 6 енергозберігаючих заходів, деякі з них не потребували вкладення коштів.    ТДВ «Попаснянський ВРЗ» проведено заходи з заміни ламп на енергозберігаючі, прожекторів освітлення на економлампи загальна вартість заходу 25,0тис.грн., також було встановлено 3 електрокотла на загальну суму 60,0тис.грн., оптимізовано баннопральний комбінат, виведено з експлуатації енергоміське  обладнання: електронасос та ванна миття деталей вагонів.  

Керівництво ТДВ «Попаснянський ВРЗ» в подальшому вживатиме всіх можливих заходів щодо забезпечення зниження енергоємності виробництва продукції, виконаних робіт та надання послуг, а також зниження витрат паливно-енергетичних ресурсів шляхом реалізації організаційних, технічних, технологічних та інших заходів шляхом оновлення основних фондів, модернізації виробничих потужностей та впровадження енергетичних технологій.

Також структурним підрозділом «Попаснянське локомотивне депо» регіональної філії «Донецька залізниця» публічного акціонерного товариства Українська залізниця» було замінено лампи на адміністративній будівлі на світлодіодні енергозберігаючі.

         У 2016 році з  місцевого бюджету на впровадження енергоефективних заходів у бюджетній сфері виділено 18,0млн.грн., здійснено ремонт 25 об’єктів бюджетної сфери в т.ч.:

  • 9 закладів охорони здоров’я;
  • 1 дитячий навчальний заклад;
  • 3 багатопрофільні гімназії,
  • 9 загальноосвітніх шкіл;
  • 1- навчально-виховний комплекс;
  • 2- заклади культури та спорту. 

Кількість зекономлених енергоресурсів бюджетними установами не підрахована, у зв’язку з тим, що роботи на об’єктах почались у другому півріччі 2016року.

Також підраховані витрати бюджетними установами за 2015 рік природного газу, електроенергії  та водопостачання:

 

№ п/п

Найменування бюджетної установи

Природний газ в м3/ т.у.п

Витрати на придбання природного газу, тис.грн.

Електроенергія у кВт/ т.у.п

Витрати за придбання електроенергії, тис.грн.

Вугілля, тон/ т.у.п.

Витрати за придбання вугілля, тис.грн.

Вода, м3

Витрати за придбання води, тис.грн.

1

Відділ культури

106781/ 122,63

955,1

139950/ 45,474

208,48

53/ 28,828

63,6

243,32

11,706

2

Відділ освіти

330717/ 379,925

1755,5

663986/ 1760,153

1459,2

162,5/ 101,86

352,7

5629,4

68,24

3

Відділ охорони здоров’я

123386/ 141,757

1097,936

372035/ 120,9079

631,559

42,01/ 25,24

70,793

6078

113,387

ВСЬОГО:

560884/ 644,312

3808,536

1175971/ 1926,5349

2299,239

257,51/ 155,928

487,093

11950,72

193,333

          Фактор енергозбереження є одним із визначальних для забезпечення стабільного розвитку району, від якого залежить ефективне функціонування  економіки району.           Одним з основних критеріїв діяльності підприємств та організацій є питання енергозбереження і раціонального використання енергоресурсів. Тому питання підвищення енергетичної ефективності виробництва є не тільки важливим, але і першочерговим в економіці району.

На 2017 рік на впровадження заходів з енергозбереження за попередніми даними згідно Програми енергозбереження та енергоефективності Попаснянського району на 2016-20120 роки очікується направити 4,5 млн. грн.  Фінансування здійснюватиметься за рахунок інвестицій, власних коштів підприємств, коштів державного й місцевого бюджетів.

Економія енергоресурсів також буде здійснюватись за рахунок заходів щодо скорочення обсягу непродуктивних витрат та ефективного й економного використання енергетичних ресурсів в бюджетних установах району, переведення їх на індивідуальне опалення та моніторингу споживання енергоносіїв.

До впровадження енергозберігаючих технологій у житловому фонді планується залучити населення району, а також суб’єктів малого бізнесу.

Щодо створення бази інвестиційних проектів

 

  З метою створення інформаційної бази інвестиційних проектів в галузі альтернативної енергетики, які можуть бути презентовані потенційним інвесторам, у тому числі під час проведення відповідних міжнародних заходів, Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України просить зацікавлених  підготувати та надати матеріали стосовно перспективних інвестиційних проектів у відповідному регіоні.
  Матеріали просимо надати Управлінню економічного розвитку і торгівлі Попаснянської райдержадміністрації на електронну адресу popasna_ec@ukr.net в термін до 19.05.2016 відповідно до форми, розміщеної на офіційному веб-сайті Держенергоефективності (розділ «Бізнесу» підрозділ «Інвестиції) в паперовому та електронному вигляді на адресу: resinvestua@gmail.com.
  Під час визначення інвестиційних проектів пропонуємо враховувати наступне:
 - щодо суб'єкта господарювання, що має на меті реалізувати інвестиційний проект (підприємство приватного та комунального сектору економіки з досвідом роботи на ринку не менше 5 років або поручительство такого суб'єкта щодо новоствореного підприємства; власні інвестиції суб'єкта господарювання - не менше 20-30% від вартості проекту; пропорційність розподілу ризиків в рамках реалізації проекту);
- щодо інвестиційного проекту (мінімальна вартість проекту - від 250 тис. дол. США; наявність бізнес-плану проекту; проект реалізується у сфері відновлюваної енергетики).
     Запрошуємо зацікавлених до співпраці зареєструватись на вищевказаному сайті!
  За довідками звертатись за телефоном (06474) 31167
 

 

 

Виконання районної Програми енергоефективності  2011-2015 року

Метою Програми енергозбереження  в Попаснянському районі є  підвищення рівня ефективності споживання енергоносіїв за рахунок здійснення енергозберігаючих заходів.

        Протягом першого  півріччя 2015 року підприємствами району реалізовано 3 енергозберігаючих заходи,  які не потребували вкладення коштів. В результаті реалізації зазначених заходів зекономлено – 22,5 тон умовного палива, з них:

         - в ТДВ «Попаснянський ВРЗ» проведено контроль за справністю повітропроводів для скорочення витікання повітря  з обсягами економії на 12,65 тон умовного палива, відключення не завантажених трансформаторів у не робочі та святкові дні обсягами економії на 9,840 тон умовного палива, зменшення  витрат теплоенергії на власні потреби котельні  обсягом економії на 0,0011 тон умовного палива.

У першому півріччі 2015 року на території району реалізація інвестиційних проектів, спрямованих на переведення споживачів з природного газу на інші види палива, не здійснювалась. В зв’язку з проведенням АТО на теперішній час на більшості території Попаснянського району питання щодо впровадження зазначених інвестиційних проектів не є актуальним.

            У зв’язку з проведенням АТО кількість зекономлених  енергоресурсів бюджетними установами не підрахована. Багато об’єктів  бюджетної сфери мають пошкодження, на теперішній час на них ведуться відновлювальні будівельні роботи.

Фактично за 2011 - 2015 роки було зекономлено 0,5 тис. тонн у. п. на суму 1,6 млн. грн.

Економії ПЕР було досягнуто у першу чергу за рахунок  модернізації та заміни застарілого зношеного обладнання до початку АТО, в період  2014-2015 років впровадження новітніх виробничих технологій, енергозберігаючих заходів, встановлення приладів та приладів обліку енергоресурсів  проводилось в обмежених обсягах та проводились заходи, які не потребували вкладення коштів.

 

ПАСПОРТ

Районної програми енергозбереження та енергоефективності на 2016 рік

1. Загальні положення

    Стратегічною метою районної Програми енергозбереження та  енергоефективності на 2016 рік є підвищення рівня  ефективності використання палива та енергії в усіх галузях народного господарства та населенням району, заощадження за рахунок впровадження енергозберігаючих заходів паливно-енергетичних ресурсів. Метою місцевої політики у сфері енергоефективності є створення економічних і соціальних умов для забезпечення максимально ефективного використання енергетичних ресурсів.

 

2. Етапи реалізації Програми

Реалізацію Програми передбачається провести в один етап за 2016 рік. 

 

3. Основні цілі та завдання Програми:

1.Зменшення енергоємності виробництва продукції, надання послуг та проведення         робіт.

2.Підвищення ефективності і надійності функціонування енергетики району шляхом модернізації існуючого теплогенеруючого обладнання та впровадження сучасних енергоефективних технологій і устаткування.

 3.Підвищення енергонезалежності об’єктів за умови впровадження енергозберігаючих заходів на діючому обладнанні, залучення відновлювальних енергоресурсів.

 

Завдання Програми передбачається розв’язати шляхом:

1.Зменшення енергоспоживання в установах соціальної сфери та бюджетних організаціях району.

2.Впровадження альтернативних і відновлюваних джерел енергії.

3.Вирішення проблеми заборгованості за раніше спожиті, але своєчасно не оплачені енергоресурси.

4.Забезпечення установки приладів обліку енергоресурсів.

5.Здійснення заходів з популяризації серед широких верств населення через засоби масової інформації ефективного та ощадливого споживання паливно-енергетичних ресурсів та вивчення відповідних питань у навчальних закладах різних типів.

Реалізація наведених заходів має пріоритетний характер, і від успішності створення ефективної системи регіонального регулювання енергоспоживання в значній мірі буде залежати можливість реалізаії політики енергоефективності та енергозбереження в  районі.

 

4. Обгрунтування необхідності розробки Програми

Попаснянський район входить до структури народногосподарського комплексу Луганської області і його суб’єктам господарювання притаманні такі ж риси, як для економіки області.

          Попаснянский район засновано Постановою Верховної Ради СРСР 31 грудня 1977 року.

Район межує з Кремінським, Новоайдарським, Слов’яносербським,  Перевальским районами, на півночі і на заході - із землями Донецької області.

      На території району  існують промислові запаси корисних копалин, таких як: біла та червона глина, крейда, гіпс, вапно, піщаник. При  умові залучення сер’йозних інвесторів можливий випуск продукції з кераміки, тощо.

На території району є заповідники: «Оріховський», «Рідкодуб», «Рай-Олександрівський», «Шамраєва Дача», Гідрологічна пам’ятка природи «Джерело Гірське».

По території Попаснянського району протікає 7 річок. Найбільша з них - Сіверський Донець, займає площу 48,8 га.

Промисловість району представляють підприємства машинобудування, добувної промисловості, харчової промисловості. В промисловості працює   16 % загальної кількості працюючих.

 В районі працює 39 сільськогосподарських підприємств різних форм власності .   Наявність родючих земель сприяє вирощуванню всіх зернових культур і дозволяє отримувати високоякісне продовольче зерно. Виробництвом продукції тваринництва займається 1сільськогосподарське підприємство.  В зв’язку з проведенням АТО кількість працюючих сільгосппідприємств скоротилася.

        Розвиток малого та середнього підприємництва в районі орієнтується на потреби й можливості місцевого ринку. Сформувалися  такі  напрямки в структурі підприємств малого бізнесу: сільське господарство - 31,7 %, промисловість – 23,3 % , торгівля та ресторанне господарство - 18,3 %, транспорт - 5,1 %, будівництво – 1,6 %, інші – 20,0 %.

Гуманітарна сфера забезпечує населення району гарантованими державою послугами в сфері охорони здоров’я, освіти, підтримки сім’ї, дітей, молоді.

Освітня галузь представлена 39 загальноосвітніми школами, 20 дошкільними закладами, 2 професійними ліцеями, Дитячо-юнацькою спортивною школою.

Медичне обслуговування населення району здійснює мережа лікувальних закладів – 3 лікарні на 305 місць, 15 амбулаторно-поліклінічних закладів, 4ФАПи, 13 фельдшерських пунктів.

Заклади культури забезпечують достатній рівень задоволення духовних потреб населення. В районі функціонують 26 клубних закладів,  1ЦБС, 29 філій бібліотек, 1 дитяча школа мистецтв з трьома філіями, працюють 2 народних колективи, 1 зразковий колектив. На території Попаснянського району знаходяться понад 200 об’єктів культурної спадщини, з них: 35 - пам’ятників історії місцевого значення, 53- історії та культури, 9 - пам’ятних знаків, 6 - архітектури та більше ста - археології

        Попаснянському району  притаманне використання обладнання з низьким рівнем економії енергоресурсів та високою їх  енергоємністю.

        На території району відсутні підприємства та виробничі потужності, що займаються виробництвом альтернативних та відновлювальних джерел енергії.

   Підставою та основними нормативно-правовими і нормативно-методичними документами, які визначають необхідність та порядок розробки районної Програми енергозбереження та енергоефективності є:

Закон України "Про енергозбереження" (стаття 6) та відповідні рішення обласної державної адміністрації;

Розпорядження Кабінету Міністрів України від 27.12.2008 № 1567-р «Про програми підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоресурсів»;

Розпорядження Кабінету Міністрів України від 11.02.2009 №159-р «Деякі питання реалізації державної політики у сфері ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів»;

Постанова Кабінету Міністрів України від 14.03.2001. №241 "Про використання бюджетних асигнувань на виконання енергозберігаючих проектів";

Постанова Кабінету Міністрів України від 01.03.2010 №243 "Про затвердження Державної цільової економічної програми енергоефективності на 2010-2015 роки";

Указ Президента України від 16.06.1999 №662/99 "Про скорочення енергоспоживання бюджетними установами, організаціями та державними підприємствами";

 Указ Президента України від 28.07.2008 №679/2008 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 30 травня 2008 року "Про стан реалізації державної політики щодо забезпечення ефективного використання  паливно-енергетичних ресурсів"»

Наказ від 17.03.2009 № 33 Національного агентства України з питань забезпечення ефективного використання ресурсів «Про затвердження Методики галузевих,  регіональних програм енергоефективності  та програм зменшення споживання енергоресурсів бюджетними установами шляхом їх раціонального використання». 

 

5.Потенціал та пріоритетні напрямки підвищення енергоефективності

 

Сільське господарство

       Реалізація потенціалу енергозбереження і підвищення рівня енергоефективності в сільському господарстві може бути здійснене за рахунок: оптимізації структури посівних площ, впровадження енергозберігаючих технологій виробництва окремих видів посівів, використання методу розкидання подрібнених стебел кукурудзи та стебел озимої пшениці на еродованих ґрунтах, реконструкції зерносушарок та оптимізації режимів сушки зерна. В тваринництві: покращення структури поголів’я великої рогатої худоби, впровадження сучасних технологій приготування комбікормів, оптимізація раціону молодняку великої рогатої худоби із заміною однолітніх трав на зелений корм багаторічних трав тощо.

Будівництво

      Основою підвищення енергоефективності в галузі будівництва є підвищення теплоізоляційних властивостей будівель та споруд, впровадження економних систем опалення житлових будівель та виробничих, промислових споруд.

Комунальне господарство

          До пріоритетних напрямків підвищення енергоефективності та енергозбереження на підприємствах комунального та побутового обслуговування слід віднести:

- у теплоенергетиці – заміна фізично зношеного обладнання, підвищення рівня теплоізоляційних властивостей трубопроводів, оптимізація режимів роботи тепло утворюючого обладнання;

- у водопровідно-каналізаційному господарстві – автоматизація роботи насосного обладнання при перекачці нечистот, зменшення втрат питної води при транспортуванні;

- у житловому господарстві – покращення теплозахисних характеристик, впровадження прогресивних архітектурно-конструктивних рішень та сучасних технологій будівництва та ремонту житла, встановлення лічильників обліку енергоносіїв, впровадження енергоефективних освітлювальних приладів.

Бюджетна сфера

        Для споживачів бюджетної сфери, населення та інших споживачів найбільш енергоефективними заходами стануть: оснащення засобами обліку та регулювання енергоспоживання, заміна засобів освітлення на більш енергозберігаюче, утеплення дверей, вікон, під’їздів та покрівель, заміна опалювальних приладів на прилади які використовують альтернативні джерела палива.

Попаснянська райдержадміністрація для економного використання енергоресурсів щорічно розробляє план заходів з реалізації районної Програми з енергозбереження та енергоефективності. Виконання заходів Програми дає можливість дотримуватись норм споживання енергоресурсів та заохочувати споживачів до раціонального та економного їх використання.

 

6.Заходи щодо економії енергоносіїв

 

Здійснення заходів Програми передбачає:

підвищення економії у використанні енергоресурсів ; 

економія коштів у розрахунках за енергоносії; 

оптимізацію роботи машин та механізмів; 

заміну зношеного та несправного обладнання; 

зменшення енергоємності у виробництві продукції.  

 

7. Очікувані результати виконання Програми

    Виконання Програми дасть можливість підвищити рівень енергоефективності та енергозбереження в районі, підвищити рівень  ефективності використання палива та енергії в усіх галузях народного господарства та населенням району, скоротити обсяги використання та знизити затрати за рахунок заощадження паливно-енергетичних ресурсів.

Виконання Програми дасть можливість:

зменшити витрати на оплату енергоносіїв; 

скоротити обсяги використання паливно-енергетичних ресурсів; 

знизити затрати на виробництво одиниці продукції; 

використовувати нетрадиційні джерела енергії; 

знизити енергоємність суспільного виробництва до рівня розвинених країн світу; 

зменшити обсяг використання природних ресурсів; 

підвищити рівень конкурентоспроможності місцевих виробників. 

 

8. Експертиза з енергозбереження, енергоаудит

 

   Суттєвим елементом здійснення державної політики в питаннях підвищення ефективності використання ПЕР є державна експертиза з енергозбереження.

  Обов'язковість проведення державної експертизи з енергозбереження визначається Законом України "Про енергозбереження" (стаття 21). Експертизу проводять Центральна, регіональні та обласні державні інспекції з енергозбереження.

   Перелік об'єктів , які підлягають державній експертизі з енерго­збереження та необхідна документація визначаються відповідним Положенням про порядок проведення державної експертизи з енергозбереження.

Проведенням енергоаудиту займається спеціалізоване підприємство ЗАТ «Укренергозбереження».

 

 

Аналіз виконання Комплексної програми енергозбереження Попаснянського району на 2011 - 2015 роки

 

Відповідно до Закону України «Про енергозбереження», на виконання розпорядження голови райдержадміністрації від 23.12.1997 р. № 1330 була розроблена Комплексна програма енергозбереження Попаснянського района на 2011 - 2015 роки (далі – Комплексна програма) та затверджена рішенням сесії районної ради від 18.02.2011 №6/10. Основне її призначення - проведення цілеспрямованої діяльності в районі із організації та координації дій усіх суб’єктів господарювання у сфері енергозбереження.

Комплексна програма передбачала два етапи реалізації:

  • 1 етап – 2011 - 2012 роки;
  • 2 етап – 2013 - 2015 роки;

На першому етапі  передбачалось:

-      забезпечення обов’язковості розробки і впровадження програм енергозбереження суб’єктами господарської діяльності та бюджетними організаціями;

-      проведення роз’яснювальної роботи  щодо можливих шляхів переведення  на альтернативні види енергоресурсів;

-      визначення найбільш перспективних енергозбережних пропозицій і проектів, у тому числі тих, що знаходяться на рівні проектних розробок з метою їх подальшого впровадження на другому етапі дії Програми.

На першому етапі передбачалась реалізація найбільш ефективних заходів та першочергових маловитратних заходів з залученням власних коштів, коштів бюджетів.

На другому етапі:  (2013 - 2015 роки):

 до 2015 року передбачалось прогнозування пожвавлення економіки району. Однак, у звязку з проведенням АТО впровадження першочергових середньовитратних заходів з енергозбереження та перспективних розробок в галузі відновлюваної енергетики не відбулося. Проводилися заходи, основною метою яких було, відновлення порушених обєктів в ході збройного конфлікту. На ці цілі було  витрачено  з державного бюджету 31,8 млн.грн.

Фактично за 2011 - 2015 роки було зекономлено 0,5 тис. тонн у. п. на суму 1,6 млн. грн.

Економії ПЕР було досягнуто у першу чергу за рахунок  модернізації та заміни застарілого зношеного обладнання до початку АТО, в період  2014-2015 років впровадження новітніх виробничих технологій, енергозберігаючих заходів, встановлення приладів та приладів обліку енергоресурсів  проводилось в обмежених обсягах та проводились заходи, які не потребували вкладення коштів.

Виконання районної Програми енергоефективності у першому півріччі 2015 року

Метою Програми енергозбереження  в Попаснянському районі є  підвищення рівня ефективності споживання енергоносіїв за рахунок здійснення енергозберігаючих заходів.

        Протягом першого  півріччя 2015 року підприємствами району реалізовано 3 енергозберігаючих заходи,  які не потребували вкладення коштів. В результаті реалізації зазначених заходів зекономлено – 22,5 тон умовного палива, з них:

         - в ТДВ «Попаснянський ВРЗ» проведено контроль за справністю повітропроводів для скорочення витікання повітря  з обсягами економії на 12,65 тон умовного палива, відключення не завантажених трансформаторів у не робочі та святкові дні обсягами економії на 9,840 тон умовного палива, зменшення  витрат теплоенергії на власні потреби котельні  обсягом економії на 0,0011 тон умовного палива.

У першому півріччі 2015 року на території району реалізація інвестиційних проектів, спрямованих на переведення споживачів з природного газу на інші види палива, не здійснювалась. В зв’язку з проведенням АТО на теперішній час на більшості території Попаснянського району питання щодо впровадження зазначених інвестиційних проектів не є актуальним.

            У зв’язку з проведенням АТО кількість зекономлених  енергоресурсів бюджетними установами не підрахована. Багато об’єктів  бюджетної сфери мають пошкодження, на теперішній час на них ведуться відновлювальні будівельні роботи.

Видатки з місцевого бюджету на впровадження енергоефективних заходів у І півріччі 2015 року не здійснювались в зв’язку з тим, що реалізація заходів запланована на ІІ півріччя 2015 року.

||
Попаснянська районна державна адміністрація
93300, Україна, м. Попасна, пл.Леніна, 2
Тел. (06474) 3-16-44, факс 3-16-44
Веб-сайт: http://pps.loga.gov.ua
E-mail: poek@ukr.net
У разі використання матеріалів сайту посилання на old.pps.loga.gov.ua є обов'язковим.
Відповідальний за розміщення інформації: Попаснянська РДА